Jdi na obsah Jdi na menu
 


       Křeček Syrský

                    (Chov)

Chov křečka Syrského-coObrazek potřebuje

Klec:

Velikost klece pro jednoho křečka by měla být minimálně 60 x 25 x 30.Je lepší aby měla klec alespoň dvě patra.Vhodná je klec která má alespoň dvě strany z vodorovných mříží, aby po nich křeček mohl šplhat. Důležité: Kam s klecí: Klec postavte na nějaké klidné místo ke stěně, nejlépe do rohu. Vybrané místo by mělo být světlé, bez průvanu nebo vlhkosti. Pozor! Nesmí být příliš blízko topení, nebo naproti oknu aby do ní svítilo slunce- hrozí přehřátí křečka.

Terárium:

Terárium, pokud se pro něj rozhodnete, musí být o trochu větší než klec, osobně ho však moc nedoporučuji, jelikož není tolik vzdušné jako klec a křeček po skle narozdíl od mříží nemůže šplhat.

Napáječka:

Kromě klece nejnutnější věc. Na trhu je spoustu druhů napáječek,pro vašeho křečka však bude nejvhodnější plastová o velikosti 100 ml.Důležité je,aby měla kovové pitítko (tyčinka,která vede z napáječky,slouží jako brčko).Stávalo se mi,že jiné napáječky mi křečci zničili.Do terária se dá použít skleněná napáječka,křečci z ní však likvidují gumové části.

Domeček:

Pokud křečkovi pořizujete plastový domeček,dávejte pozor na příliš tenký plast.Křečci ho rádi okusují.Nejvhodnější jsou domky dřevěné, nebo keramické.Dobře také poslouží keramický květináč či kokosová skořápka.

Výstelka domečku:

Jako výstelku domku můžete použít toaletní papír,nebo neparfemované papírové kapesníčky.Také lze použít seno,z kterého si křečci,pokud nemají domek,postaví hnízdo.Pokud domeček mají,obvykle si seno natahají dovnitř stejně jako toaletní papír nebo kapesníky.

Podestýlka:

Asi nejčastěji používanou podestýlkou pro křečky jsou hobliny.Ty neodsuzuji,jen by v nich neměly být drobné piliny, které se práší a dráždí oči i nos křečka. Podle mně je nejlepší podestýlka z kukuřičných vřeten (německý výrobce),která se vůbec nepráší a perfektně saje všechnu vlhkost.Absolutně nevhodný je kočkolit,nebo podobný kamínkovitý sajrajt,který se dá použít akorát do kočičích toalet.

Miska:

Není tolik důležitá,jelikož pokud křečkovi krmení nasypete na některá místa v kleci, bude mít o zábavu postaráno při hledání potravy (mimochodem-v přírodě křeček naběhá až deset kilometrů za den aby se uživil).Na umístění potravy však nevybírejte místa jako je roh klece nebo terária,nebo prostor pod napáječkou (krmení se znehodnotí případným ukápnutím vody do misky,nebo na nasypanou hromádku).Pokud se však pro misku rozhodnete,vyberte takovou,která se hned nepřevrátí,tzn.kameninovou (tu také křeček nebude okusovat).Můžete ale i oužít plastovou (můj křeček jí má a neokusuje ji).

Kolečko na běhání:

Pokud máte dva křečky,nebo hodně prostornou klec, nemusíte kolečko pořizovat.Většina křečků však běhání v kolečku miluje a někteří z nich se dokonce stávají "vrcholovými sportovci"(takový křeček neustále běhá v kolečku,občas se jde nažrat a jinak spí).Které kolečko je na běhání nejvhodnější,musíte určit vy sami.Každé z nich má své výhody i nevýhody.Pokusím se vám sestavit stupnici koleček- od nejlepšího k tomu nejméně vhodnému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SEM SMUTNÝ

(nick, 29. 9. 2013 11:31)

koupil sem vodítko pro mého křečka.. takové z provázku a koupilsem mu eště náhubek ať nekouše ostatní křečky, myslíte že bych ho měl venku pouštět na volno?? prosím poraďte, strašně to spěchá.. jako on fakt hodně tahá..

Re: SEM SMUTNÝ

(nick007, 29. 9. 2013 11:33)

No tak co já si myslim, že jestli má ten náhubek a jste na nějaké prostorné louce.. tak si myslím že by to nemělo vadit.. ovšem jen pokuď jej máte vycvičeného na zavolání?

Re: Re: SEM SMUTNÝ

(nick, 29. 9. 2013 11:35)

no, už sem ho naučil sedni a lehni.. ale ke mně zatím neumí, vůl jeden.. já na ňho dneska doma volal.. Jožo! Jožo!, a on nepřiběhl tak nevím no ale b udeme to spolu zkoušet dál no..

Re: Re: Re: SEM SMUTNÝ

(nick 007, 29. 9. 2013 11:41)

víte křečci mají specifické uvažování.. zavolat na ně je velmi těžké alle američtí vědci přišli na to, že na křečka se musí volat v rýmu.. tzn. zrovna u vás by se hodilo na něj volat Jožo!, Dežo! uvidíte tu změnu..

Re: Re: Re: Re: SEM SMUTNÝ

(nick, 29. 9. 2013 11:44)

Pane, vám moc moc moc děkuju,dneska sem ho pustil na volno na té louce, chvíli si hrál s ostatníma křečama a pak aportoval klacek.. no a potom sem na celou louku zařval vaši cennou radu.. Jožo! Dežo! no přiběhl naprosto dokonale.. děkuju vám

Re: SEM SMUTNÝ

(sara, 3. 11. 2013 11:58)

no muj kamarat mi pustil krecka bez voditka a neutek a navoditko ho taky beru ale on voditko prekouse tak teda nevim.

Re: SEM SMUTNÝ

(Romča, 13. 11. 2013 19:06)

já vím že to není odpověď ale chtěla bych se zeptat kde jsi koupil ten náhubek pro křečka a za kolik

Re: Re: SEM SMUTNÝ

(zonah, 21. 4. 2014 4:54)

Vam by meli koupit obojk a voditko vcetne nahubku a honit vas dvacet čtyři hodin v kuse po lese bez vody jste vy vubec normalni vzdyt tady pisou deti prevazne skolou povinne sve skusenosti s chovem svych prvnich mazliku neberte jim to

křeček

(Diana, 2. 12. 2013 19:18)

nikdy ho nepouštějta na volno on muže vam utect

křeček syrský -dlouhosrstý

(falabella, 9. 3. 2014 19:36)

Ahoj mám dotaz je křeček syrský vlastně dlousrstý křeček?
já si ho totiž chci koupit a trochu mě to mate.

Re: křeček syrský -dlouhosrstý

(Danča, 6. 4. 2014 19:18)

Ahoj.
Křeček syrský má více variant srsti. Je krátko a dlouhosrstá. Pokud budeš vybírat od spolehlivých chovatelů,jistě ti řeknou ( a určitě to poznáš ),o jakou variantu se jedná. ;)

křeček syrský

(nela, 20. 3. 2014 19:33)

můj křeček je stále aktyvní pořád běha po kleci a leze po ní je to normální děkuji za odpověd

pomocte

(kača, 15. 2. 2014 10:14)

Jak ho mám naučit aby se mně nebál?

Re: pomocte

(Miki, 18. 3. 2014 9:24)

Musíte ho brát více na ruku až si zvykne

Proč je tak zesláblý ? :(

(Miki, 18. 3. 2014 9:21)

Mám šedorezavého křečka a starám se o něho jak můžu ale je poslední dobou je takový zesláblý a bojím se že nadešla jeho chvíle, dávám mu žrádlo, každý den čerstvou mrkev a jablko. Není tak starý..... což mi nedává smysl. poraďte mi prosím co kdyžtak dělám špatně

úžasňák

(Helena, 16. 3. 2014 1:30)

Já si dnes dovezla zlatýho chlapečka a naprosto v pohodě, po kleci rejdí, ničeho se nebojí, ani psa ze kterýho si udělal rychle zábavnou atrakci. Všem doporučuji brát křečky z chovných stanic, malej mě neznal a za dvě hodiny z klece nastoupil na ruku a nechal se nosit....prostě skvělá volba.

proč muj křeček nepije

(monika, 14. 3. 2014 17:55)

dneska jsmesi koupili křečka sirského a vúbec mi nepije poradítemi

krecek panda

(michaela , 20. 2. 2014 18:34)

Prosim ja bych se chtela zeptat ja velke kolecko muze bxt pro krecka syrskeho ja si myslim ze to neni jednoO:-)

pomocte

(kača, 16. 2. 2014 15:17)

Ano je ale je pořád v jedné rouře a nechce jít ven a když mu tam strčím ruku tak mně kousne

pomocte

(kača, 16. 2. 2014 15:14)

Ano je přátelský


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »